FOTOĞRAF YARIŞMASI

Konu: “Acil Tıp Ailemiz”
Amacı: Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) bu yıl 4. Kurs Günleri Kongresi kapsamında ikincisini düzenleyeceği fotoğraf yarışması ile sanata ve fotoğrafa gönül vermiş tüm acil tıp hekimlerini bu yarışmaya davet etmekten gurur duymaktadır. 
12-15 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan 4. Kurs Günleri Kongresi kapsamında yapılacak fotoğraf yarışmasının konusu Acil Tıp Ailemiz olarak belirlenmiştir.
Acil servislerde ailelerimizle geçirdiğimizden daha fazla zaman geçiriyoruz.  Bazen bayramları, bazen doğum günlerini, bazen yıl dönümlerini, bazen sevgililer gününü, bazen de yeni yıl kutlamalarını kaçırıyoruz. En fazla zaman geçirdiğimiz, birlikte sevindiğimiz, üzüldüğümüz, sinirlendiğimiz, yeri geldiğinde yanlarında ağlayabildiğimiz, omuz omuza mücadele ettiğimiz çalışma arkadaşlarımız ailemizden biri haline geliyor.
Acil Tıp Ailemiz” konusu kapsamında acil servislerde çalışan pratisyen hekimler, asistan hekimler ve uzman doktor arkadaşlarımızdan acil tıp ailelemizi en güzel yansıtan fotoğraflarını bekliyoruz.
En mutlu, en üzgün, en komik, en sinirli, en yorucu, en yoğun gibi farklı anlardan oluşabilecek konseptlerden faydalanabilirsiniz. Haftanın 7 günü, günün 24 saati devamlı ışıkları açık, hareketin hiç azalmadığı, her duygunun aynı anda yaşanabildiği acil servislerden fotoğraf karelerine yansıyacak renkleri, dokuları, figürleri sizler de merak etmiyor musunuz?

Katılım Koşulları:

 • Bu yarışma, yarışma seçici kurulu üyeleri ve onların birinci derece yakınları dışında, fotoğraf ile ilgilenen acil serviste aktif çalışan pratisyen hekimler, acil tıp asistanı ve acil tıp uzmanı; herkese açıktır.
 • Yarışma konusu, “Acil Tıp Ailemiz” olup Türkiye’nin her yerindeki acil servislerinden, gönderilen fotoğrafların yarışma koşullarına uygun olması koşuluyla, katılım sağlanabilir.
 • Son katılım tarihi: 6 Mart 2020
 • Daha önce herhangi bir yarışmada derece almış fotoğraflar ve bu fotoğraflarının deklanşör farkı olan fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Böyle bir durum, yarışmanın sonuçlanmasının ardından tespit edildiğinde kişinin derecesi ve ödülü geri alınır. Kişi, ödülünü zamanında geri teslim etmekle yükümlüdür.
 • Katılımcılar yarışmaya en fazla 2 siyah-beyaz ve/veya renkli fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların baskı ebatları 20 x 30 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır.
 • Fotoğraflar üzerinde, dijital ortamda “Aydınlık Oda” müdahaleleri yapılması serbesttir (Örneğin; Kontrast, renk dolgunluğu, kadraj müdahalesi vb.). Bunun dışında, “Dijital Manipülasyonlar” ya da aşırı dijital etkiler seçici kurul tarafından elenir (Bölgesel müdahaleler, fotomontaj, maskeleme ve filtre etkileri vb.).
 • Fotoğrafların üzerinde, dijital olarak eklenmiş herhangi bir yazı, tarih, saat, isim bulunmamalıdır.
 • Sergilemeye layık görülen, Ödül ve Mansiyon alan fotoğraflar, TATD arşivine katılacaktır. Dernek; fotoğrafı çekenin adını belirterek kendi bünyesinde hazırlayacağı takvim, poster, albüm, katalog, sergi vb. kullanım haklarına fotoğraf sahibi ile birlikte sahip olacaktır. Yarışmaya gönderilen eserlerin, yarışma sonunda TATD tarafından yarışmacıya geri gönderilmesi zorunluluğu yoktur.
 • Kazanan yarışmacının adres veya diğer iletişim bilgilerinde yanlışlık olması ve ödülü vermenin mümkün olmaması halinde, kazanan yarışmacı ödül konusundaki tüm haklarını yitirecektir. Yarışmada verilen ödülle ilgili doğabilecek tüm vergi ve yasal yükümlülükler kazanan yarışmacı tarafından yerine getirilir.
 • Katılımcılar, yarışmaya katılarak şartları kabul etmiş sayılır.
 • Yarışma komisyonu, yarışma takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tüm katılımcıların kendilerine bir Rumuz belirlemesi gereklidir.
 • Fotoğrafların formatı JPEG olmalıdır.
 • Yarışmaya katılmasını uygun gördüğünüz en fazla 2 fotoğrafınızı; önce dosya adlarını fotoğraf numarası-rumuz” şeklinde değiştiriniz. Örneğin 2 fotoğrafla katılan ve rumuzu ACİLFOTO olan bir katılımcının dosya adları 1-ACİLFOTO, 2-ACİLFOTO olacaktır. Daha sonra www.tatdkursgunleri.org web sitesine fotoğraflarınızı yükleyin.
 • Katılımcıların Telif hakları formunun çıktısını alıp, imzaladıktan sonra başvuru formu ve gönderecekleri fotoğraflar ile sisteme yüklemeleri gereklidir.


Seçici Kurul: Yarışma Jürisi, son katılım tarihinden sonra TATD ve Kurs günleri kongresi resmi web sitesinden açıklanacaktır.

Sonuçların duyurulması: Dereceye giren eserler ve sergilenecek eserler TATD resmi sitesinden duyurulacaktır. Kongre sırasında ödül töreni yapılacaktır.

Bilgi ve Başvuru için: Kongre resmi web sitesinden (www.tatdkursgunleri.org) ulaşabilirsiniz.

Başvuru için tıklayınız.