Powered by Smartsupp Alp Şener – 7. TATD Kurs Günleri Kongresi
7. TATD Kurs Günleri Kongresi TTB STE/SMG Akreditasyon-Kredilendirme Kurulu tarafından 21 TTB STE/SMG Kredisi ile akredite etmiştir.

Alp Şener

Akademisyen ve acil tıp uzmanı olan Doç. Dr. Alp Şener, 14 Ekim 1977 tarihinde Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini Trabzon’da tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 2004 Haziran ayında bu fakülteden mezun oldu. Devamında Tıpta Uzmanlık sınavında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nı kazandı ve 2010 Ocak ayında uzmanlığa adımını attı.

Bundan sonraki çalışma hayatında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği, Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Acil Tıp Kliniği, Ankara Özel Medicana Hastanesi ve çeşitli geçici görevler olmak üzere Ankara’nın muhtelif hastanelerinde görev yaptı. 2019 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Kliniği Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna atandı. Şubat 2019 itibariyle de Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin kurulması ile görevine burada devam etti. 22 Eylül 2022’de Doçent Doktor ünvanı alan Alp Şener, halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi bünyesinde Doçent Doktor kadrosu ile akademik hayatına devam etmektedir. Akademik ilgi alanları resüsitasyon, ağrı, lokal ve rejiyonal anestezi, araştırma metodolojisi ve biyoistatistiktir.

Türkiye Acil Tıp Derneği üyesi olan Doç. Dr. Alp Şener dernekte Acil Tıp Akademisi komisyonunda başkan olarak ve derneğin resmi yayın organı olan “Turkish Journal of Emergency Medicine” dergisinde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.