Powered by Smartsupp Aslıhan Yürüktümen – 7. TATD Kurs Günleri Kongresi
7. TATD Kurs Günleri Kongresi TTB STE/SMG Akreditasyon-Kredilendirme Kurulu tarafından 21 TTB STE/SMG Kredisi ile akredite etmiştir.

Aslıhan Yürüktümen

Lisansüstü eğitimini Ankara ÜTF’de, uzmanlık eğitimini 2003 yılında Dokuz Eylül ÜTF’de tamamlamış olup, halen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

TATD  Akademi (FEMAT) üyesidir. İki dönem TATD Yönetim Kurulu genel sekreterliğini yürütmüş; Afet ve USG Çalışma gruplarında, Acil Tıp Asistan Birliği’nin kuruluş çalışmalarında aktif görev almıştır. İlgili dönemlerde;  TATD tarafından yürütülen “TATEP Türkiye Acil Tıp Eğitim Programı”nın (2006-2008) eğitmenlerinden ve TATD Afet Komisyon başkanlığını da yürüttüğü (2009-2011) dönemde T.C. Sağlık Bakanlığı ile TATD tarafından gerçekleştirilen “İzmir İl Sağlık Hizmetleri Afetlere Hazırlık Programı” başlıklı projenin yürütücülerinden biri olmuştur.

TATD USG Çalışma Grubu kurucu başkanıdır (2008-2011).

TATDUS yürütme kurulu başkanı olarak görev yaptığı; 2016-2017 yıllarında TATDUS web sayfasının açık erişim bilgi kaynağı olarak yayın hayatına başlamasında, 2020-2021 döneminde TATDUS eğitmenleri tarafından yazılan ve yayınlanan “Acil USG” kaynak kitabının editörlerinden biri olarak ve  “Acil USG Kılavuzu; Eğitim ve Uygulama Önerileri” uzlaşma metninin editörü olarak görev yapmıştır.

2018-2021 yılında Acil Tıp Yeterlilik Kurulu Eğitim Programı Geliştirme Komisyon Başkanı olarak görev yürütmüş, “Acil Tıp Uzmanlık Eğitim Kılavuzu (İkinci baskı, Kasım 2021, Ankara)” güncellenmesi ve yayınlanmasında çalışmıştır.

TATDUS ve WINFOCUS (World Interactive Network Focused on Ultrasound on Critical UltraSound) eğitmeni ve halen Akdeniz Tıp Dergisi editörlerinden biri olarak görev yapmaktadır.